Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
20″ (50.8 cm) Commerce and Market Living Room Commerce & Market Arness Side Table incorporating Mango Solids design elements to enhance its visual appeal.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
With a folk-art style and natural simplicity, the Commerce & Market Pyramid Side Table is crafted of solid Mango Wood in a natural dark, transparent finish to highlight color and grain variation. One fixed shelf.
| Carton Height | 27.50 |
|---|---|
| Carton Length | 22.50 |
| Carton Weight | 39.00 |
| Carton Width | 22.50 |
| Depth | 20.00 |
| Distressing | No |
| Height | 25.00 |
| Material Description | Mango Solids |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 60 lbs |
| Width | 20.00 |
| Weight | 30 |
| Image Role Data | {“7228_50011_89_CC436_096_room”:[“Room Image 1″],”7228_80020_95_50011_89_CC436_096_825_5012_room”:[“Room Image 2″],”4115_7228_50011_89_room”:[“Room Image 3″],”7228_50011_89_silo”:[“Silo Image |
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.