Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Martini table pairing hand-hammered forged pewter with a thick glass top. Compact footprint works as a versatile accent table.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Exuding authenticity and chic sophistication, the Chapman Martini Table combines hand-hammered forged pewter with a thick glass top in a convenient, compact 15-inch W x 15 D footprint.
| Carton Height | 30.75 |
|---|---|
| Carton Length | 16.50 |
| Carton Weight | 37.95 |
| Carton Width | 16.50 |
| Depth | 15.50 |
| Height | 25.00 |
| Material Description | Metal and Glass |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 30 lbs |
| Width | 13.25 |
| Weight | 24.31 |
| Image Role Data | {“6033_50006_647_room”:[“Room Image 1″],”6033_50006_647_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”6033_50006_647_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 24.31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 13.25 × 25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Silver |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Casual |
| Collection | Chapman |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.