Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Martini table with a black base, hand-hammered forged pewter accent, and a honed silver travertine stone veneer top. Compact accent table with natural stone patterning.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Inspired by downtown urban living, the Chapman Martini Table features an eclectic mix of materials: a black base with a hand-hammered forged pewter accent and a travertine stone veneer top with natural patterns and veining.
| Carton Height | 27.75 |
|---|---|
| Carton Length | 17.25 |
| Carton Weight | 58.10 |
| Carton Width | 17.25 |
| Consolidated Warehouses | Vietnam Consolidated Warehouse |
| Depth | 14.00 |
| Height | 23.25 |
| Material Description | Metal with Honed Silver Travertine Stone Veneer |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 30 lbs |
| Width | 14.00 |
| Weight | 43 |
| Image Role Data | {“6033_50005_00_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”6033_50005_00_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 23.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Casual |
| Collection | Chapman |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.