Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Compact drink table with a hand-hammered forged pewter base and honed silver travertine stone top. Slim geometric profile suits small spaces and accent table use.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Organic meets industrial in the Chapman Drink Table combining a hand-hammered forged pewter base in a simple geometric design with a honed silver travertine stone top in a compact footprint, making this piece versatile for a variety of spaces.
| Carton Height | 30.25 |
|---|---|
| Carton Length | 11.00 |
| Carton Weight | 22.55 |
| Carton Width | 14.75 |
| Depth | 8.00 |
| Height | 26.25 |
| Important Use Information | We recommend the use of felt tabs and coasters to protect the stone surface. All stone tops, especially those around water should be sealed or polished before use and on a regular basis to ke |
| Material Description | Metal Base with Honed Silver Travertine Stone Top |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 10 lbs |
| Width | 12.00 |
| Weight | 11.77 |
| Image Role Data | {“6033_50001_00_room”:[“Room Image 1″],”6033_80110_113_151_94_50003_94_50001_00_CH7115_001_CH1628_room”:[“Room Image 2″],”6033_50001_00_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”6033_50001_ |
| Weight | 11.77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 12 × 26.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Casual |
| Collection | Chapman |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.