Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Anchor the room with this gorgeous cabinet that is remarkable multi-functional. Each of the four doors feature six step-down panels in hand-applied silver leaf. The top pair open to reveal two adjustable or removable shelves and a lower stationary shelf with removable shirt partitions between in a contrasting gray interior. The lower pair of doors reveal three open storage compartments with removable center partition and drop-front drawer for media or keyboard access. On the lower left are three adjustable shelves which may be removed. On the right are two adjustable shelves.
| Storage | Yes |
|---|
| Dimensions | 52W x 20D x 79H in. |
|---|
| Weight | 524 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 52 × 79 in |
| Brand | Lexington Home |
| Color | Silver |
| Detail Color | SILVER LEAF |
| Style | Contemporary |
| Collection | Ariana |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.