Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Beautifully proportioned case with architectural lines and repeated chamfered moldings. The surface is lacquered performance fabric emulating linen with brushed nickel hardware. There are four Zeitgeist silhouettes designed to either stand alone or be grouped together in dramatic wall configurations, with the depth differential creating a breakfront effect. The media console includes four full-extension self closing drawers below two open caompartments with ventilated backs and removable back panels for components. The open compartments are 24.5W x 6.25H each.
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 54W x 22D x 35H in. |
|---|
| Weight | 244 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 54 × 35 in |
| Brand | Artistica Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | ANTIQUE LINEN |
| Style | Transitional |
| Collection | Signature Designs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.