Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Modern designs from quartered white oak in a waxy, rich brown finish, featuring bronze-clad inserts natureform casted from pieces of slate. Dramatic cabinet standard with two adjustable shelves behind each pair of doors and completed with touch hardware. Due to the organic nature of the castings and their patinized finishes, each cabinet will vary in appearance from piece to piece.
| Dimensions | 78W x 17D x 34H in. |
|---|
| Weight | 307 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 78 × 34 in |
| Brand | Artistica Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | DARK BROWN |
| Style | Modern |
| Collection | Signature Designs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.