Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Modern designs in flat cut and quartered white oak veneers and select hardwoods in a heavily sandblasted rich mocha brown coloration with a satin sheen and touch hardware. Fluted quartered white oak contrasted against a burst of flat cut veneers, forming a landscape pattern across the five doors. Recessed plinth and two adjustable shelves behind soft-close hinges in each compartment, ventilated removable back panels.
| Dimensions | 87W x 17D x 32.5H in. |
|---|
| Weight | 322 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 87 × 32.5 in |
| Brand | Artistica Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | MOCHA |
| Style | Contemporary |
| Collection | Signature Designs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.