Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Requests for long media consoles inspired this stunning design, featuring the wire brushed ceruse finish on white oak, applied over six four-way chamfered concave door panels, with brilliant silver-clad hardware imitating the quartered oak wood grain. This piece will anchore even the 100-inch class of ultra-high-end monitors, and ships with two sets of legs for further versatility at 30 or 26 inch height. The three pair of doors open to three full-extension self-closing drawers, three adjustable shelves, and ventilated/removable back for media components.
| Dimensions | 107.5W x 17D x 30H in. |
|---|---|
| Weight | 434.00 lbs |
| Weight | 401 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 107.5 × 30 in |
| Brand | Artistica Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | ANTIQUED WHITE |
| Style | Transitional |
| Collection | Signature Designs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.