Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The sliding bypass doors on the media center allow you to conceal all of the interior compartments, giving it the look of a decorative credenza. A vertical pattern of the contemporary fretwork design is repeated on each of the sliding doors. The left compartment has one storage drawer and one letter/legal file drawer. The middle section has three adjustable shelves. The right compartment has one full-extension storage drawer with two adjustable shelves beneath. The file and storage capabilities make this media console as appropriate for the home office space as it is the media room.
| Storage | Yes |
|---|
| Dimensions | 74.5W x 20.5D x 30H in. |
|---|
| Weight | 260 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.5 × 74.5 × 30 in |
| Brand | Sligh |
| Color | Gray |
| Detail Color | ASPEN |
| Style | Transitional |
| Collection | Greystone |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.