Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Grand credenza based on our Gradient motif, standing 101-inches wide and intended to anchor the largest of flat panel screens, featuring quartered white oak veneers in our Cerused White Grey finish. The long inset pulls and plinth base are brushed stainless steel. Six doors feature panels in a concentric recessed pattern of small half-round moldings open to reveal three drawers, three adjustable shelves, and ventilated back.
| Dimensions | 101.5W x 17D x 34H in. |
|---|
| Weight | 383 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 101.5 × 34 in |
| Brand | Artistica Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | ANTIQUED WHITE |
| Style | Contemporary |
| Collection | Signature Designs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.