Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The rectangular dining table has two 20-inch leaves, extending from 78 to 98 to 118 inches which offers seating for eight. The top features a 4-way veneer match, with a straight grain pattern on the leaves. An open trestle base design lightens the visual scale of the table. Bottom of apron to floor is 25.75 inches.
| Leaf Count | 2 |
|---|---|
| Leaf Width | 20 in. |
| Table Extends To | 118 in. |
| Dimensions | 78W x 44D x 29.5H in. |
| Weight | 316 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 78 × 29.5 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | SAND DRIFT |
| Style | Contemporary |
| Collection | Sunset Key |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.