Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Distinctive British Colonial designs are evidenced on the carved Mahogany dining table. The additional two leaves allow comfortable seating for ten.
| Leaf Count | 2 |
|---|---|
| Leaf Width | 20 in. |
| Table Extends To | 120 in. |
| Dimensions | 80W x 47.25D x 30H in. |
| Weight | 295.00 lbs |
| Weight | 267 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47.25 × 80 × 30 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | KONA |
| Style | Traditional |
| Collection | Royal Kahala |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.