Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
An intersecting circle design, a signature motif of the group, is incorporated into the trestle base creating a unique look. The table comes standard with two 18 inch leaves, accommodating 10 guests comfortably.
| Leaf Count | 2 |
|---|---|
| Dimensions | 88W x 46D x 30H in. |
| Leaf Width | 18 in. |
| Table Extends To | 124 in. |
| Weight | 336 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 88 × 30 in |
| Brand | Lexington Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Oyster |
| Style | CASUAL TRANSITIONAL |
| Collection | Oyster Bay |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.