Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The elegant intersecting circle design on the metal base is finished in a burnished pewter coloration, giving the table a sophisticated, yet casual look. The table comes standard with one 22 inch leaf, extending the table to 80 inches and allows seating for six.
| Leaf Count | 1 |
|---|---|
| Dimensions | 58W x 58D x 30H in. |
| Diameter | 58 in. |
| Leaf Width | 22 in. |
| Table Extends To | 80 in. |
| Weight | 256 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 58 × 58 × 30 in |
| Brand | Lexington Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Oyster |
| Style | CASUAL TRANSITIONAL |
| Collection | Oyster Bay |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.