Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Rockpoint rectangular dining table featues a contemporary architectural design, with a cross-stretcher trestle base, decorative metal supports and bracket feet. The table includes two 20-inch leaves, with a straight grain pattern, that expands to accommodate eight guests.
| Leaf Count | 2 |
|---|---|
| Leaf Width | 20 in. |
| Table Extends To | 128 in. |
| Dimensions | 88W x 46D x 29.5H in. |
| Weight | 317 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 88 × 29.5 in |
| Brand | Barclay Butera |
| Color | Brown |
| Detail Color | DUNE |
| Style | RELAXED TRANSITIONAL |
| Collection | Malibu |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.