Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The 58-inch round Capistrano dining table extends to an 80-inch oval with a 22-inch leaf. The top is availbe in the Table Rock finish, this light nutmeg highlights the grain character of the maple veneers. The base is is the Tides linen white finish to marry the two finishes in the collection.
| Leaf Count | 1 |
|---|---|
| Diameter | 58 in. |
| Leaf Width | 22 in. |
| Table Extends To | 80 in. |
| Dimensions | 58W x 58D x 29.5H in. |
| Weight | 215 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 58 × 58 × 29.5 in |
| Brand | Barclay Butera |
| Color | Brown |
| Detail Color | TIDES |
| Style | CASUAL TRANSITIONAL |
| Collection | Laguna |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.