Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Island lifestyle is synonymous with entertaining and grand scale events are welcomed with two leaves making room for ten effortlessly. The sliced bamboo top is accompanied by the woven bamboo apron and finished with tapered, carved legs.
| Leaf Count | 2 |
|---|---|
| Leaf Width | 20 in. |
| Dimensions | 72.75W x 44D x 30H in. |
| Table Extends To | 112.75 in. |
| Weight | 228 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 72.75 × 30 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | PLANTATION |
| Style | Eclectic |
| Collection | Island Estate |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.