Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Casual designs crafted from Mahogany in the Grigio finish, a white wash over wood tone with hand wire brushing. The 88-inch table extends to 124 inches with two 18-inch leaves to seat 12 comfortably. The top features mitered corners and is scored for a plank effect balanced in design by the carved pedestal legs with a wooden stretcher. Available in all Cohesion finishes.
| Leaf Count | 2 |
|---|---|
| Dimensions | 88W x 48D x 31H in. |
| Leaf Width | 18 in. |
| Table Extends To | 124 in. |
| Weight | 361 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 88 × 31 in |
| Brand | Artistica Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | GRIGIO |
| Style | Casual |
| Collection | Cohesion Program |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.