Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
A handsome brushed stainless base supports the elegant diamond matched veneer pattern on the top highlighted by brushed stainless inlays. The two 20-inch leaves feature straight cut veneer patterns with brushed stainless inlay as well. With the two leaves, this dining table extends to 122 inches and comfortably seats 10.
| Leaf Count | 2 |
|---|---|
| Dimensions | 82W x 42D x 29H in. |
| Leaf Width | 20 in. |
| Table Extends To | 122 in. |
| Weight | 291 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 82 × 29 in |
| Brand | Lexington Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | FARRINGTON |
| Style | Contemporary |
| Collection | Macarthur Park |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.