Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The graceful shape of the dining table with a flared pedestal base and custom polished nickel ferrules is reflective of a skilled ballerina on pointe, appearing simple elegant with the strength and grace of a timeless artform. As shown, the Lombard dining table is 60-inch diameter, but the same design is also available in 54-inch as 415-870C Bloomfield dining table.
| Dimensions | 60W x 60D x 30H in. |
|---|---|
| Diameter | 60 in. |
| Weight | 153 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
| Brand | Lexington Home |
| Color | White |
| Detail Color | Alabaster |
| Style | CASUAL TRANSITIONAL |
| Collection | Avondale |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.