Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Round Table Top | Constructed of select hardwoods and random match Oak veneer |
|---|---|
| Round Table Top | The natural finish on the table compliments the white and natural materials in the collection |
| Round Table Top | Trestle base with architectural pedestal and cross base make the table beautiful and yet functional |
| Round Table Top | Random planked veneer on the top adds to the casual living look |
| Round Table Top | Seats four people comfortably |
| Dimensions | 48.00″W X 48.00″D X 30.00″H |
| Weight | 48.50 lbs |
| The natural finish on the table compliments the white and natural materials in the collection | Yes |
| Trestle base with architectural pedestal and cross base make the table beautiful and yet functional | Yes |
| Random planked veneer on the top adds to the casual living look | Yes |
| Seats four people comfortably | Yes |
| Weight | 48.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 48 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Hemlock |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.