Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Oval Dining Table Top | Constructed of select hardwood solids and Mango veneers |
|---|---|
| Oval Dining Table Top | Beautiful sunburst veneer pattern radiates out into the room |
| Oval Dining Table Top | Double pedestal bases have three concave sides forming a unique shape |
| Oval Dining Table Top | Faux metal accent trim on the base |
| Oval Dining Table Top | 80″ x 44″ top extends to 100″ x 44″ with one 20″ leaf inserted |
| Dimensions | 82.00″W X 42.00″D X 30.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
| Beautiful sunburst veneer pattern radiates out into the room | Yes |
| Double pedestal bases have three concave sides forming a unique shape | Yes |
| Faux metal accent trim on the base | Yes |
| 80″ x 44″ top extends to 100″ x 44″ with one 20″ leaf inserted | Yes |
| Weight | 123.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 82 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Platinum Drift |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Hepburn |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.