Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Luxor bench offers a floating seat design with architectural bases. The finish shown is Durban, a custom upholstery finish which complements the deep espresso coloration of the Tunis finish on the collection. Also available in leather as LL1957-25.
| Leather | Yes |
|---|
| Dimensions | 57W x 19D x 18H in. |
|---|---|
| Seat Height | 18 in. |
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 57 × 18 in |
| Brand | Lexington Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | 9999 MUST SPECIFY |
| Style | Contemporary |
| Collection | Zanzibar |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.