Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Constructed of select hardwoods | Yes |
|---|---|
| Plush upholstered seat and back with welt trim | Yes |
| Blue and white striped fabric accent the modern coastal vibe of the group | Yes |
| Curved back for extra comfort | Yes |
| Outdoor rated fabric for easy cleaning and lasting beauty | Yes |
| Upholstered with 100% Acrylic | Yes |
| Cleaning Code: WS | Yes |
| Seat height: 19″ | Yes |
| Dimensions | 19.50″W X 22.60″D X 36.00″H |
| Weight | 16.53 lbs |
| Weight | 33.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.6 × 19.5 × 36 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.