Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Aiden side chairs offer padded horizontal channels on the seat and back for remarkable comfort. Unique to the design is the integrated handle in the top rail. Welting frames the seat, back and wooden handle. Standard in fabric 2304-11 Biscayne, the chairs are available in your choice of custom fabrics or leather.
| Leather | Yes |
|---|---|
| Fabric | Yes |
| Seat Height | 19 in. |
|---|---|
| Dimensions | 20.75W x 26.25D x 37H in. |
| Inside Width | 20.5 in. |
| Inside Depth | 19.5 in. |
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.25 × 20.75 × 37 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | SAND DRIFT |
| Style | Contemporary |
| Collection | Sunset Key |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.