Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Late Mid-Century design crafted from select hardwoods in our Cerused White Gray finish with channel upholstered inside back. Available in standard fabric Rockport 226311 ?a misty gray indoor performance fabric with a linen weave construction and soft hand.
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 20W x 26D x 36H in. |
|---|---|
| Seat Height | 19 in. |
| Inside Width | 20 in. |
| Inside Depth | 20 in. |
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 36 in |
| Brand | Artistica Home |
| Color | White |
| Detail Color | ANTIQUED WHITE |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Signature Designs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.