Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The rattan frames of Keeling side chairs are accentuated by twisted banana leaf that is bound by leather strapping. The standard fabric is 429141 Ellerston – a woven construction with the appearance of naturla linen, in a soft golden maize coloration. The seat covers are also available custom fabric or custom leather.
| Leather | Yes |
|---|---|
| Fabric | Yes |
| Inside Depth | 20 in. |
|---|---|
| Dimensions | 23.5W x 27D x 37H in. |
| Seat Height | 18.5 in. |
| Inside Width | 19.25 in. |
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 23.5 × 37 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | NEWCASTLE |
| Style | CASUAL TRANSITIONAL |
| Collection | Los Altos |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.