Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
This Item Is Customizable... Contact Us To Learn About Design Options.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Mosaic arm chair is fully upholstered on the seats and backs, and available exclusively in the Table Rock finish. The chairs are available in your choice of custom fabrics or leather.
| Leather | Yes |
|---|---|
| Fabric | Yes |
| Dimensions | 24W x 26D x 38H in. |
|---|---|
| Arm Height | 25 in. |
| Seat Height | 19 in. |
| Inside Width | 21 in. |
| Inside Depth | 19 in. |
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 24 × 38 in |
| Brand | Barclay Butera |
| Color | White |
| Detail Color | TABLE ROCK |
| Style | CASUAL TRANSITIONAL |
| Collection | Laguna |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.