Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Colburn arm chair features an upholstered seat, arm, and back. The standard fabric is 2200-11 Seabridge which is an indoor performance fabric in shades of ivory and camel. The nailhead trim around the on the seat and back is available as shown in an old gold finish which complements the light chestnut brown with ivory cerusing on the exposed wood.
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 24W x 26D x 36H in. |
|---|---|
| Seat Height | 19 in. |
| Arm Height | 24.370000000000001 in. |
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 24 × 36 in |
| Brand | Barclay Butera |
| Collection | Montecito |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.