Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
This Item Is Customizable... Contact Us To Learn About Design Options.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Geneva side chair offers a stylish, fashionable designer look to dining room seating. Bespoke tailoring includes hourglass pleating on the outside back, bridged with a decorative buckle in polished nickel. Deep concave chair backs afford guests exceptional comfort while complementing the graceful shape of the dining table. You may choose to personalize with custom fabric as item 415-882.
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 21W x 27D x 41H in. |
|---|---|
| Seat Height | 19 in. |
| Inside Width | 21 in. |
| Inside Depth | 20 in. |
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 21 × 41 in |
| Brand | Lexington Home |
| Color | White |
| Detail Color | Alabaster |
| Style | CASUAL TRANSITIONAL |
| Collection | Avondale |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.