Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
This Item Is Customizable... Contact Us To Learn About Design Options.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The gentle curve and angle of the chair back along with the soft flair of the upholstered arm provide exceptional seating comfort. Available as shown in your choice of custom fabric, leather or a combination for an upcharge.
| Leather | Yes |
|---|---|
| Fabric | Yes |
| Dimensions | 24W x 28D x 40H in. |
|---|---|
| Arm Height | 25 in. |
| Seat Height | 19 in. |
| Inside Width | 21 in. |
| Inside Depth | 20 in. |
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 24 × 40 in |
| Brand | Lexington Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | PLATINUM |
| Style | Contemporary |
| Collection | Ariana |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.