Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
This Item Is Customizable... Contact Us To Learn About Design Options.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Petite side chair featuring a shaped back that elogantly transitions directly to solid white oak back posts. Availalbe in custom fabric or custom leather.
| Leather | Yes |
|---|---|
| Fabric | Yes |
| Dimensions | 20W x 24D x 32H in. |
|---|---|
| Seat Height | 19 in. |
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 20 × 32 in |
| Brand | Artistica Home |
| Color | Brown |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Andare |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.