Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The leather-wrapped rattan bar stool offers a great look and exceptional comfort with foot rails in an antique brass finish. Available as shown in standard fabric Sand Dollar, a contemporized herringbone pattern blending soft taupe and ivory tones with a slight texture and remarkably soft hand.
| Leather | Yes |
|---|---|
| Fabric | Yes |
| Inside Width | 20 in. |
|---|---|
| Dimensions | 24.25W x 25.75D x 48.5H in. |
| Arm Height | 35.75 in. |
| Seat Height | 30.25 in. |
| Inside Depth | 20.5 in. |
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.75 × 24.25 × 48.5 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | BERMUDA SANDS |
| Style | Transitional |
| Collection | Twin Palms |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.