Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Warm silver leaf finished slat back stool crafted from Parawood solids. Available as shown in fabric 153711, a linen weave with a soft hand in a natural vanilla coloration.
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 22.5W x 25D x 48H in. |
|---|---|
| Arm Height | 36 in. |
| Seat Height | 30 in. |
| Inside Width | 20 in. |
| Inside Depth | 20 in. |
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 22.5 × 48 in |
| Brand | Artistica Home |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Signature Designs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.