Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
This Item Is Customizable... Contact Us To Learn About Design Options.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Contemporary stool in solid white oak, in our Misty White Gray and featuring cast inserts on the outside backs, in an organic pattern finished in silver leaf. Upholstered seat and inside back in your choice of fabrics or leathers. Outside back is cast in an organic silver leaf finish.
| Leather | Yes |
|---|---|
| Fabric | Yes |
| Dimensions | 20W x 23D x 34H in. |
|---|---|
| Seat Height | 24 in. |
| Inside Width | 18 in. |
| Inside Depth | 19 in. |
| Weight | 24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 20 × 34 in |
| Brand | Artistica Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | MISTY GRAY |
| Style | Transitional |
| Collection | Signature Designs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.