Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
This Item Is Customizable... Contact Us To Learn About Design Options.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Available in both 24-inch counter height and 30-inch bar height, the Eastbluff design offers the exceptional comfort of an upholstered seat and back. The protective metal kick plate on the foot stretcher is finished in aged bronze. COM, custom fabrics, leathers, or a combination are available for an upcharge.
| Leather | Yes |
|---|---|
| Fabric | Yes |
| Dimensions | 23W x 24D x 37H in. |
|---|---|
| Arm Height | 31 in. |
| Seat Height | 24 in. |
| Inside Width | 21 in. |
| Inside Depth | 20 in. |
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 23 × 37 in |
| Brand | Barclay Butera |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sailcloth |
| Style | Coastal Transitional |
| Collection | Newport |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.