Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Solid Mahogany frame in a warm silver leaf finish and metal kickplate. The upholstered seat is available as shown in a linen weave with a soft hand in a natural vanilla coloration, fabric 153711.
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 22W x 24.25D x 40.5H in. |
|---|---|
| Seat Height | 24 in. |
| Inside Width | 21 in. |
| Inside Depth | 21 in. |
| Weight | 44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.25 × 22 × 40.5 in |
| Brand | Artistica Home |
| Color | Silver |
| Detail Color | SILVER LEAF |
| Style | Contemporary |
| Collection | Signature Designs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.