Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Two-door mirrored nightstand with two shelves, finished in Visage (silver greige patina). Reflective bedside storage with a serene look.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Light-catching and sparkly, this two-door, two-shelf mirrored nightstand will infuse your room with beauty and calm. Finished in Visage, an alluring patina of silver greige with amber glaze.
| Carton Height | 39.50 |
|---|---|
| Carton Length | 28.00 |
| Carton Weight | 171.00 |
| Carton Width | 34.00 |
| Depth | 24.00 |
| Distressing | No |
| Height | 36.00 |
| Levelers | Yes |
| Material Description | Mirror |
| Metal Distressing | No |
| Number of Shelves | 2 |
| Style | Traditional/Formal |
| Tipover Restraint Included | Yes |
| Top Load Capacity | 100 lbs |
| Width | 30.00 |
| Wood Distressing? | No |
| Weight | 151.02 |
| Image Role Data | {“3014_90015_inset1”:[“Room Image 1″],”3014_90015room”:[“Room Image 2″],”3014_90015”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”]} |
| Weight | 151.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 30 × 36 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.