Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The 30-inch nightstand offers three drawers for storage and a base trimmed in Calais brass metal. The drawers are slightly set back within the mitered frame allowing the sleek, long bar pulls to take center stage. The bar pulls are finished in burnished bronze.
| Storage | Yes |
|---|
| Dimensions | 30W x 18D x 29H in. |
|---|
| Weight | 119 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 30 × 29 in |
| Brand | Barclay Butera |
| Color | Brown |
| Detail Color | MONTEREY |
| Style | Transitional |
| Collection | Carmel |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.