Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The six drawers provide two depths for wardrobe storage with easy access tab pulls blending into the horizontal lines of the dresser. The bottom platform is a darker finish to purposely portray the foundation of design.
| Storage | Yes |
|---|
| Dimensions | 56W x 20D x 33.25H in. |
|---|
| Weight | 170 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 56 × 33.25 in |
| Brand | Tommy Bahama Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | BALI |
| Style | Contemporary |
| Collection | Ocean Club |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.