Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The 6-drawer Goldenrod chest offers additional storage for any bedroom space and is shown in the Sailcloth finish but also available in the Sandstone finish. The hardware on the Sailcloth finish is painted white and rubbed through the to aged bronze patina to complement the lighter finish of this collection.
| Storage | Yes |
|---|
| Dimensions | 44W x 20D x 55.5H in. |
|---|
| Weight | 255 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 44 × 55.5 in |
| Brand | Barclay Butera |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sailcloth |
| Style | Coastal Transitional |
| Collection | Newport |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.