Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Malpaso Pass bachelors chest is an extraordinary design, with a Concours marble top floating over a metal frame on both the front and back of the case. Beneath the open compartment are two storage drawers with soft-closing drawer guides and recessed plinth base. As with any natural marble, veining patterns will be unique to each piece.
| Storage | Yes |
|---|
| Dimensions | 34W x 18D x 28H in. |
|---|
| Weight | 157 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 34 × 28 in |
| Brand | Barclay Butera |
| Color | Brown |
| Detail Color | MONTEREY |
| Style | Transitional |
| Collection | Carmel |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.