Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
The glamorous Brando Bed is defined by an oversized, button tufted headboard upholstered in your fabric of choice.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Queen | 67W X 89D X 80H |
|---|---|
| Size Options: | Yes |
| Queen: 67x89x80 | Yes |
| Queen | 83W X 89D X 80H |
| King: 83x89x80 | Yes |
| Queen | 83W X 93D X 80H |
| Cal King: 83x93x80 | Yes |
| Available Covers: Tiers 1-12, L1-L2, COM | Yes |
| Available with or without optional wall panels, add 80 inches to width for wall panels. | Yes |
| Queen width with panels: 147 | Yes |
| King/Cal King width with panels: 163 | Yes |
| Dimensions | 93 × 83 × 80 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Modern |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.