Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Special-order upholstered bed offered in customizable fabrics and cover tiers, providing a stately, tailored centerpiece for the bedroom.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Wrapped in a sophisticated fabric of your choice, the Midtown King Bed expresses a stately sense of style while still providing the ultimate in comfort and relaxation.
| Fabric | Yes |
|---|
| Size Options: | Yes |
|---|---|
| Available Covers: Tiers 1-12, L1-L2, COM | Yes |
| King | 66W X 87D X 64H |
| Queen 66x87x64 | Yes |
| King | 82W X 87D X 64H |
| King 82x87x64 | Yes |
| Dimensions | 87 × 82 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Midtown |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.