Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Zuma upholstered bed blends sweeping curves on the crown of the headboard with a padded upholstered panel, paired with a platform footboard and side rails, and turned bun feet. The standard fabric, Seadrift, is a textural woven with the look of raw silk in shades of ivory, taupe, and mocha. The bed is also available in your choice of fabrics for a custom look as 926-143 and as headboard only 926-143HB.
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 66W x 89D x 70H in. |
|---|
| Weight | 235 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 89 × 66 × 70 in |
| Brand | Barclay Butera |
| Color | Cream |
| Detail Color | DUNE |
| Style | RELAXED TRANSITIONAL |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Malibu |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.