Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The upholstered headboard features a contemporary quilted pattern at its center with a framed fabric border mitered at the corners for a tailored look. Note the fabric has a linear appearance which is applied horizontally, yet the upper and lower fabric border is vertical. A charcoal gray accent striping highlights the bead molding between the upholstery and wood frame. In addition, the footboard and side rails also display the gray accent striping which complements the rich gray platinum finish. The headboard fabric may be customized for an upcharge.
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 80W x 88D x 68H in. |
|---|
| Weight | 318 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88 × 80 × 68 in |
| Brand | Lexington Home |
| Color | Silver |
| Detail Color | PLATINUM |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Ariana |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.