Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Queen Uph Shelter Hdbd | Constructed of select hardwood solids and quartered Oak veneer |
|---|---|
| Queen Uph Shelter Hdbd | Radiused outside posts add to the modern styling of the group |
| Queen Uph Shelter Hdbd | Upholstered headboard features vertical channeling that wraps over the top of the panel |
| Queen Uph Shelter Hdbd | Upholstered with 100% Polyester |
| Queen Uph Shelter Hdbd | Cleaning code: W |
| Queen Uph Shelter Hdbd | 87170-87171-87172 Queen Upholstered Shelter Bed |
| Queen Uph Shelter Hdbd | Fully Assembled: 64.25″W x 85.5″D x 56″H |
| Queen Uph Shelter Hdbd | 87170-87174-87173 Queen Bed with Storage Footboard |
| Queen Uph Shelter Hdbd | Fully Assembled: 64.25″W x 100.25″D x 56″H |
| Queen Uph Shelter Hdbd | Boxspring required |
| Dimensions | 64.25″W X 06.25″D X 56.00″H |
| Weight | 89.29 lbs |
| Radiused outside posts add to the modern styling of the group | Yes |
| Upholstered headboard features vertical channeling that wraps over the top of the panel | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| 87170-87171-87172 Queen Upholstered Shelter Bed | Yes |
| Fully Assembled: 64.25″W x 85.5″D x 56″H | Yes |
| 87170-87174-87173 Queen Bed with Storage Footboard | Yes |
| Fully Assembled: 64.25″W x 100.25″D x 56″H | Yes |
| Weight | 89.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.25 × 64.25 × 56 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Designer Espresso |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Sariel |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.