Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Personalize your fabric selection on the distinctive padded vertical channeling headboard panel. So many options will pair beautifully with the framed, mitered corner, quartered white oak veneer. The surface is gently wire-brushed then finished in a dark mocha coloration which enhances the linear grain characteristics. Be sure to add 001-766 metal bed frame for proper set-up and support as headboard only. Or to complete the bed, order 930-154FBSR footboard and side rails.
| Fabric | Yes |
|---|
| Dimensions | 80W x 4D x 60H in. |
|---|
| Weight | 154 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 80 × 60 in |
| Brand | Barclay Butera |
| Color | Brown |
| Detail Color | MOCHA |
| Style | Transitional |
| Collection | Park City |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.