Instant Sales Prices and 12 Months Special Financing (Restrictions apply. See store for details
Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| King Uph Shelter Hdbd | Constructed of select hardwood solids and quartered Oak veneer |
|---|---|
| King Uph Shelter Hdbd | Radiused outside posts add to the modern styling of the group |
| King Uph Shelter Hdbd | Upholstered headboard features vertical channeling that wraps over the top of the panel |
| King Uph Shelter Hdbd | Upholstered with 100% Polyester |
| King Uph Shelter Hdbd | Cleaning code: W |
| King Uph Shelter Hdbd | 87180-87181-87172 King Upholstered Shelter Bed |
| King Uph Shelter Hdbd | Fully Assembled: 80.25″W x 85.5″D x 56″H |
| King Uph Shelter Hdbd | 87180-87174-87183 King Bed with Storage Footboard |
| King Uph Shelter Hdbd | Fully Assembled: 80.25″W x 100.25″ D x 56″H |
| King Uph Shelter Hdbd | Boxspring required |
| Dimensions | 80.25″W X 06.25″D X 56.00″H |
| Weight | 100.31 lbs |
| Radiused outside posts add to the modern styling of the group | Yes |
| Upholstered headboard features vertical channeling that wraps over the top of the panel | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| 87180-87181-87172 King Upholstered Shelter Bed | Yes |
| Fully Assembled: 80.25″W x 85.5″D x 56″H | Yes |
| 87180-87174-87183 King Bed with Storage Footboard | Yes |
| Fully Assembled: 80.25″W x 100.25″ D x 56″H | Yes |
| Weight | 100.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.25 × 80.25 × 56 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Designer Espresso |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Sariel |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.